Uroczystość Wigilijna 2022
Wigilia w PDPS w Pogórzu rozpoczęła się, kiedy pierwsza gwiazda pojawiła się na zimowym niebie. Dyrektor przywitał wszystkie mieszkanki i zaproszonych gości, proboszcza Ignacego Czader, księdza Jana i wolontariuszkę Panią Helenę. Księża rozpoczęli uroczystą kolację czytaniem z Pisma Świętego i wspólną modlitwą. Następnie wręczono prezenty i kwiaty proboszczowi Ignacemu, ponieważ obchodził okrągły jubileusz. Po wspólnym łamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilii. Po kolacji mieszkanki zaśpiewały kilka pastorałek i kolęd przygotowanych specjalnie na tę okazję. Atmosfera była bardzo uroczysta i wzruszająca i było to piękne rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia.