Czcionka:

XI OGÓLNOPOLSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH WISŁA-ISTEBNA 2024

W dniach 27.03.2024 do 01.03.2024 r. w Wiśle na stoku Siglany i na trasach biegowych odbywały się Zimowe Igrzyska. W zawodach brały udział, reprezentując Oddział Regionalny Beskidzkie, zawodniczki z naszego Domu Paulina Gajda, Anna Jendrysik, Daria Mandrela i Katarzyna Małecka. W biegu na rakietach śnieżnych na dystansie 100 i 200 metrów w swoich grupach startowych znakomicie zaprezentowała się, Paulina zdobywając 2 złote medale, Kasia 2 srebrne medale i Ania 2 brązowe medale. W narciarstwie biegowym na dystansie 100 i 200 metrach srebrny i brązowy medal zdobyła Daria. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom osiągniętych wyników i zdobytych medali.

Zawody poprzedziła piękna Ceremonia Otwarcia w Hotelu Gołębiewski.

„Olimpiady Specjalne Polska to przygoda, którą rozpoczęłam jako dumny Wolontariusz, a teraz podczas XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Wisła-Istebna-Białystok 2024 z nieukrywanym wzruszeniem wraz z Tomaszem Wolnym witała Aneta Legierska Zawodników, zaproszonych gości, Organizatorów i Ambasadorów OSP. Są to Igrzyska bezprecedensowe. Tylko tam człowiek czuje, jak ważna jest druga osoba. Jak wygląda prawdziwa rywalizacja nastawiona na przełamywanie trudności i pomoc innym. Ogromnie raduje fakt, iż wśród ambasadorów znaleźli się pan Jan Szturc, Jan Legierski, czy Apoloniusz Tajner!.„

Dodatkową atrakcją Ceremonii były mocne lokalne akcenty, gdzie Organizatorzy zadbali o stroje, muzykę i góralską atmosferę. Znicz zapłonął na Złotym Groniu i w asyście Base Camp Istebna - Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne, Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków Centrum, policjantów dotarł przez Kubalonkę do Wisły. Podczas Ceremonii zawodników wprowadzały panie z KGW Z Trójwsi i Wisły oraz członkowie Zespół Regionalny Istebna - The Polish Folk Song And Dance Ensemble i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Wisła". Całość muzycznie prowadziła kapela Wałasi. Na zakończenie Ceremonii w doskonały nastrój wszystkich wprowadził zespół TABU z WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. Niezwykłe to były chwile. Igrzyska trwały do Ceremonii Zakończenia, która odbyła się na placu Hoffa w Wiśle.

Najlepsi zawodnicy Igrzysk po losowaniu do reprezentacji Polski OS pojadą na Światowe Igrzyska do Turynu.

Zdjęcia: Olimpiady Specjalne Oddział Regionalny Beskidzkie

Kontakt

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Pogórzu z filią “Bursztyn” w Kończycach Małych
Pogórze, ul. Zamek 132
43-430 Skoczów
tel 33 853 35 52, 33 853 05 33
E-mail: sekretariat@pdpspogorze.pl
ul. Staropolska 14
43-410 Kończyce Małe
tel 32 469 35 71
E-mail: bursztyn@pdpspogorze.pl